Yosun Terapisi İle Vücudunuza Bir Güzellik Yapın

tarafından | Mar 6, 2020 | blog

Yeniden canlandırma terapisi olan yosun bakımı, doğanın en özel armağanlarından biri olan yosununun etkili bir şekilde kullanılmasıdır. Aslına bakılırsa yosunun güzellik ve arınma için kullanılması yeni değildir. Geçmişi binlerce yıla dayanan yosun terapisi, modern ve yenil yöntemlere entegre edilerek vücudun ihtiyaç duyduğu element, mineral ve tuzların yeniden vücudumuza kazandırılmasını sağlar. Kan dolaşımını düzenlediği gibi, vücudun da stresten arındırılıp rahatlamasına katkı sağlayan yosun terapisi, vücuttaki stresin atılmasına da yardımcı olur.

Neden yosun terapisi yaptırmalısınız?

Yosun terapi yönteminde kullanılan deniz suyu ve deniz yosunu vasıtasıyla vücutta biriken baskıyı azaltır. Aynı zamanda selülitli görünümün azalmasını sağlar. Vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlayan yosun terapisi, dolaşım sistemini ve sindirim sistemini düzenler. Kilo verilmesine yardımcı olan yosun terapisi cildin çok daha güzel bir görünüme kavuşmasını sağlar. Yüksek mineral içeriği metabolik aktiviteyi ve kan dolaşımını uyarır. Çok az miktarda uygulanması bile gözle görülür sonuçlar sağlar, cildi yumuşacık yapar. Saçların güçlenmesini sağlar çok daha parlak ve canlı görünmesini sağlar.

Renklerine göre yararları nelerdir?

  • Mavi-yeşil: Vitamin bakımından zengindir, metabolizmayı uyarır.
  • Yeşil: Cildi sıkılaştırır, kan dolaşımını uyarır, nemlendirir.
  • Kırmızı: Dengeleyici, yumuşatıcıdır.
  • Kahverengi: Metabolizmayı uyarır, ısıyı yükseltir, toksinlerin atılmasını hızlandırır.

Yosun terapisi ile zayıflamak mümkündür?

Son zamanların en popüler uygulamalarından biri olan yosun terapisi, özellikle de bölgesel zayıflama için çok tercih edilmektedir. Kalça, basen, iç bacak gibi bölgelerde yaşanan ve Türk kadınlarının çok fazla mustarip olduğu fazlalıklar kimi zaman diyet ve spora rağmen gitmeyebilir. Bu noktada devreye giren yosun terapisi; fazla yağları parçalayarak hedef bölgedeki fazlalıklardan kurtulmayı sağlıyor.

Yosun terapisi nasıl uygulanır?

Özel bir haznede hazırlanan yosunlu formülasyon bir fırça yardımıyla hedef bölgeye ya da istenirse bütün vücuda sürülür. Daha sonra kişiye maddelerin havayla temasını önlemek amacıyla folyo sarılır ve üzeri örtülerek yaklaşık 30 dakika dinlenmeye alınır. Sürenin sonunda yosun parafin çamur ciltten kolayca temizlenmekte ödem, ter ve toksinlerden oluşmuş atıklar cilt üzerinden giderilir.