Vücut Peelingi Yaptırdınız Mı?

tarafından | Mar 6, 2020 | blog

Vücudumuz değerli bir örtü ile kaplıdır. Bu zarif örtü her ne kadar mükemmel bir yapıya sahip olsa da dış etkenler ve zaman karşısında yıpranıp yorulabilir. Dolayısıyla bedenimizi kaplayan derimizin en az yüzümüz kadar bakıma ihtiyacı vardır. Özellikle de biriken ölü derinlerin ve kirin cilt yüzeyinden derinlemesine arınmasını sağlamak için profesyonel dokunuşlar çok önemlidir. Bu noktada cilt tipinize uygun olarak vücut peelingi yaptırabilir, cildinizi kökten uca arındırabilirsiniz.

Vücut Peelingi Nedir?

Cilt yüzeyinde meydana gelen ölü deri kabuklarının atılmasını sağlayan ve derinlemesine temizlik yapan vücut peelingi, oldukça etkili sonuçlar sunar. yüzümüzde olduğu gibi cildin geri kalan kısımları için yapılan vücut peelingi, hayal ettiğinizi pürüzsüz ve kusursuz görünümü sağlar. Üstelik ölü deri ve kirden arınan cilt çok daha canlı, fresh ve genç görünecektir. Dolayısıyla hem profesyonel olarak yaptıracağınız hem de evde kendinizin yapacağı vücut peelingi, uzun vadede mükemmel sonuçlar ortaya çıkmasına yardımcı olur.

Neden Vücut Peelingi Yaptırmalısınız?

Temizlenmek ve yenilenmek üzerine kurgulanan vücut peelingi, vücut bakımının tamamlanmasını sağlar. Çünkü evde kullandığımız sabun ve duş jelleri, cildimizdeki ölü derileri atmaya ve derinlemesine temizlenmeye yetmez. Vücut hala tam olarak arınmaya ihtiyaç duyar. Tam da bu sebeple özel olarak geliştirilen ve profesyonel ellerce uygulanan vücut peelingleri ihtiyaç duyulan bakımı sunar.

Vücut peelingi içeriğindeki granüller sayesinde vücuttaki ölü hücreleri temizler ve cildin çok daha canlı ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Vücut peelingi sırasında kullanılan granürlerin daha kalın ve büyük olmasının sebebi ise vücut derimizin yüz derimize göre çok dahal kalın ve dayanıklı olmasıdır.

Derinlemesine temizliğin yanı sıra vücut peelinginin bir önemli daha yararı vardır; beslenme… Şöyle ki ölü derilenden arınan ve gözenekleri açılan bir cilde sürülecek her türlü bakım kremi çok daha kolay emilir. Bu sayede kurumuş, çatlamış veya yağlı olan cilt için kullanılan kremler amacına çok daha iyi hizmet edecektir. Ayrıca ciltteki renk eşitsizliklerini giderir ve cilt tonunu eşitler.