Vücudunuza teknoloji dokunuşu; Bölgesel Zayıflama

tarafından | May 22, 2019 | blog

Doğa yeşilin her tonunu siluetine işlerken, yaz da gelmek için geri sayım yapıyor. Tabiatın uyandığı, ruhun tazelendiği yaz mevsimi yaklaşırken, beden olarak ne kadar hazırsınız?
Kış boyunca yapılan kaçamaklar, buzdolabının önünde geçen geceler ve bazı genetik faktörlerin de etkisiyle kilolar, baş edilmez bir hal almaya başlar. Özellikle de spor ve diyete rağmen bir türlü yok olmak bilmeyen bölgesel kilolardan kurtulmak tam bir mücadeleye dönüşür. Böyle durumlarda kişiler, umutsuzluğa kapılarak çaresiz hissetse de teknoloji ve uzmanlığın buluştuğu yeni nesil bölgesel zayıflama uygulamaları mucize etkisi yaratarak etkili çözümler sunuyor.

Zayıflamak için sihre değil, bilime güvenin…

Birçok kişi, göbeğinde, bel çevresinde veya kollarında biriken yağlardan şikayet eder. Çünkü bazı kişilerde kilolar orantılı olarak yayılırken, bazı kişilerde durum çok daha farklıdır. Bu tablonun ortaya çıkmasında yaş, cinsiyet, yaşam tarzı, genetik faktörler ve kilo alımı belirleyici bir rol üstlenir. Dolayısıyla bir kişi zayıf olmasına karşın geniş basenlere, yağlanmış bir göbeğe ve vücuduna göre kalın bacaklara sahip olabilir. Son zamanlarda hayatımızın bir parçası haline gelen bölgesel zayıflama tekniklerinin bu kadar popüler olması da tam olarak bu sorunları pasifize etmesiyle ilişkidir.

Size en uygun zayıflama yöntemini biliyor musunuz?

Hedefe yönelik yağ kaybı olarak tanımlanan bölgesel zayıflama, size zahmetsiz ve hızlı bir yol sağlar. Belli alanları hedef alan bölgesel zayıflama, sorunlu alanlara odaklanarak yağ hücrelerini nötralize eder. Bu yöntemler özellikle de geçmişte kilo vermek için spor ve diyete başvuran ancak istediği sonuçları alamayan kişilerde istenilen vücut formunu elde etmek için idealdir.
Bölgesel zayıflama yöntemleri;

> En sık kullanılan yöntemlerin başında soğuk lipoliz gelir. Yağları dondurma işlemi olan soğuk lipoliz, yağ hücrelerinin belli bir derecede soğutulup, vücuttan atılmasını sağlayan yeni nesil zayıflama uygulamasıdır.

> Bir diğer bölgesel zayıflama yöntemi ise valeshape işlemidir. Vücut formunun istenilen şekle girmesi için kullanılan valeshape, vakum ve doku prensiplerini bir araya getirir. Daha çok sıkılaşma, çatlaklar ve selülitli görünümü azaltmak için tercih edilen bu yöntem, tüm vücut için güvenle kullanılabilir.

> Cerrahi olmayan diğer bölgesel zayıflama işlemi olan ultrashape uygulaması, yağ hücrelerinin parçalanarak vücuttaki yağ tabakasının incelmesini sağlar. Bu yöntemin en önemli özelliği ise ses dalgaları kullanılarak yağ hücrelerinin doğal metabolik süreç içinde vücuttan atılmasıdır.