Velashape ile vücudun her mevsime hazır

tarafından | Eyl 25, 2019 | blog

Tüm kadınların ortak hayali olan pürüzsüz ve güzel bir vücut… Hangimiz daha fit ve kusursuz bir görünüme kavuşmak istemeyiz ki? Teknolojinin hızla geliştiği çağımızda cerrahi müdahale olmaksızın hem selülitlerden hem de bölgesel yağlanma problemlerinizden kurtulmak için çeşitli cihazlar geliştirilmiştir. Velashape uygulaması da cerrahi müdahale gerektirmeden bölgesel yağlanma ve selülit problemlerinizi en aza indirecek bir teknolojisi harikası olarak karşımıza çıkmaktadır.

Velashape ile bölgesel incelme ve selülit tedavisi mümkün

Velashape uygulaması, bölgesel zayıflama sağlayan ve selülit probleminin önüne geçen tek seans protokolüne sahip bir sistemdir. Yağ dokularının görünümünü ve hacmini minimuma indiren doku ve vakum manipülasyonuyla birleşmiş ilk ve tek teknolojidir. Velashape uygulaması, kızıl ötesi enerji, doku manipülasyonu, Bi-Polar radyofrekans ve negatif basınç etkilerini kapsayan bir uygulamadır. RF ve kızılötesi enerjilerinin sinerjikkombinasyonları, cilt dokusu altında kontrollü bir ısı artışı sağlar ve oksijenin hücre içi difüzyonunu arttırır. Vakum ve silindirler ile de cilt dokusu manipüle edilerek enerji aktarımı sağlanır. Böylelikle kısa sürede sağlıklı incelme sağlanmış olur. Lenfatik drenajı arttıran bu uygulama sorunlu bölgedeki yağların azalmasın katkı sağlar ve işlem sonrasında gözle görülür bir incelme elde edilir.
Uygulama, genellikle karın, basen, bacak ve iç bacak bölgelerindeki fazla kilolar için tercih edilmektedir. Sistemde buluna dar ve geniş bölgelere özel tasarlanmış farklı aplikatörler ile tüm vücut bölgelerine güvenilir şekilde uygulanabilir ve bu bölgelerde hızlı/ etkili bir cilt kalitesi artışı sağlanmış olur.

Velashape nasıl uygulanır?

Velashape ortalama 45 dakika ile 1 saat kadar süren rahat ve konforlu bir uygulamadır. İşlem sıcak bir doku masajı etkisine sahiptir ve enerji kaynağı olan vakum ile hedef dokunun arttırılması sağlanırken sistem içinde bulunan kızılötesi ışınlar ise uygulama bölgesini ısıtmaktadır. Böylece cilt dokusuna zarar vermeden ısıtılma işlemi gerçekleşmiş olur. Bi-Polar RF sayesinde de hedeflenen bölgede ısının eşit olarak yayılması sağlanır ve bu enerji sonrasında ortaya çıkan ısı yağ hücrelerini küçülterek selülit görünümünü de belirgin derecede azaltır.

Kimler Velashape uygulamasından faydalanabilir?

Velashapeuygulaması bölgesel zayıflama, selülit ya da sıkılaşma problemi olan kişilere uygulanmaktadır. Herkes için uygun olmakla beraber, tedavi bölgesinin enfekte olması, kalp düzenleyiciler, damar tıkanıklığı, kan pıhtılaşması, tedaviden 2 hafta önce aspirin kullanılması ya da hamilelik durumlarında uygulanmamaktadır.

Velashape sonrası görülen etkiler

• İlk seanstan itibaren uygulama bölgesinde cilt dokusu daha sıkı ve gergin olmaktadır,
• Velashape yağ hücrelerini minimuma indirirken kollajen sentezini de tetikleyerek ciltte daha sıkı bir görünüm elde etmeye yardımcı olur,
• Uygulama sonrasında ortalama olarak tedavi bölgesinde 1-3 cm arasında bir incelme söz konusudur,
• Yalnızca yağlar üzerinde değil vücutta bulunan ödemin atılmasına da katkı sağlamaktadır,
• Son olarak tedavinin diyet eşliğinde devam ettirilmesi tedavi sonrasındaki etkinin daha çok artmasını ve uzun süreli olmasını sağlar.