Ultrashape; Ameliyatsız İncelme

tarafından | Tem 19, 2019 | blog

Gün geçtikçe çok sayıda kişi, daha iyi görünebilmek için çeşitli yollara başvuruyor. Özellikle yarım bırakılan sporlara ve diyetlere, gitmek bilmeyen inatçı bölgesel yağlanmalar da eklenince ciddi bir motivasyon kaybı ortaya çıkmakta…

Kimse tedavi sonrası evine kapanmak ya da cerrahi operasyonların komplikasyonlarıyla uğraşmak istemez. Vücudumuzda dengeli bir şekilde dağılmayan ve belli bir yerde rahatsız edici bir görüntü oluşturan bölgesel yağlar, ameliyatsız bir işlem olan ultrashape ile tedavi edilebilmektedir. İstenilen forma kavuşmak kısa sürede ve kalıcı bu yöntemle mümkün hale gelmektedir.

Ultrashape ile Güvenli Zayıflama…

Bölgesel zayıflama yöntemlerinden biri olan Ultrashape, ses dalgaları (Ultrasound) kullanılarak bölgesel yağların parçalanmasını ve sıvılaşarak vücut tarafından kullanılmasını kolaylaştıran ameliyatsız bir işlemdir. Tedavi sırasında yağ hücreleri sıvılaştırılarak lenf sistemi aracılığıyla karaciğere ulaşır. Karaciğerde kırılan bu yağlar vücut tarafından işlenmiş olur. Özellikle yumuşak yağların bulunduğu karında, yan bölgelerde, basen, bacak içi ve belde uygulandığında daha etkili sonuçlar alınır.

Ultrashape yönteminin ‘Yaptır-çık’ prosedürü her şeyin bu kadar hızlı ilerlediği günümüzde hastalar için oldukça idealdir ve görüşme sonrası işleme hemen başlamak mümkündür. Tedavi yapılacak bölgeler işaretlenir ve elektrik enerjisini ses dalgalarına dönüştüren transformatör yardımı ile işaretli bölgelere enerji aktarımı sağlanır. Böylelikle yağ hücreleri güvenli bir şekilde kırılmakta ve hedeflenen bölgede istenilen incelme gerçekleşmektedir.

Kimler Ultrashape İşlemi Yaptırabilir?

Etkili incelme yöntemlerinden Ultrashape uygulamasını özelikle cerrahi girişim düşünmeyen hastalar ve vücut kitle endeksi %30’un altında olan hastalar için uygundur. Ancak vücut kitle endeksi %30’un üstünde olan hastalar da sıkı bir diyet ve egzersiz programı ile hedeflenen duruma gelirlerse uygulamadan faydalanabilirler ve cerrahiye engel bir durumları varsa tercih edebilirler. Elbette bu durumda hastaların gerçekçi beklentiler içerisinde olmaları gerekmektedir. Hamilelere, ileri düzeyde karaciğer ve böbrek yetmezliği gibi hastalıklara sahip kişiler için uygun bir yöntem değildir.

Kısa Süreli ve Kalıcı Çözüm; UltraShape

Uygulamada kişinin özelliklerine ve işlem yapılacak bölgenin ihtiyacına yönelik bir protokol hazırlanır. Genellikle 15 gün aralıklarla ve 3-4 seansta yaklaşık 1 beden incelme hedeflenir. Ultrashape işleminin en büyük özelliği yağ hücrelerinin geri dönüşümsüz bir şekilde atılmasıdır. Dolayısıyla kırılan yağ zarları vücuttan atıldığında işlem gören bölgede kalıcı bir

zayıflama sağlanacaktır. Ancak hangi yöntem uygulanırsa uygulansın kilo alımına neden olan faktörler ortadan kaldırılmalı ve hedeflenen formda kalmak için istikrarlı bir yol izlenmelidir.

UltraShape İşlem sonrası Öneriler;

  • Ana öğün ve ara öğün arasında 2-2,5 saatlik bir zaman dilimi olmalıdır,
  • Metabolizmanın hızlanması ve daha çabuk yağ yakımı için az ve sık beslenmek ara öğünü de ihmal etmemek gerekir,
  • Metabolizmanızla ilgili herhangi bir probleminiz varsa Ultrashape uygulamasından önce mutlaka doktora bildirilmeli,
  • Bol bol su tüketilmeli ve egzersiz ihmal edilmemeli,
  • Kuru baklagiller, sebze/meyve, kırmızı et, balık ve az yağlı süt/ süt ürünleri tüketimine ağırlık verilmelidir.

Ultrashape Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Tıklayınız.