Siz yaza hazırsınız peki, ya cildiniz?

tarafından | Haz 10, 2019 | blog

Soğuk ve zorlu bir mevsimi geride bıraktık. Üstelik kış aylarının vermiş olduğu zararlar cildimizde hala saklı. Şimdi ise bu zararları ortadan kaldırmanın tam zamanı…
Cildinizi yaza hazırlamak için iyi bir yol arkadaşına ihtiyacınız var. Divinia Güzellik Merkezi, cildiniz için en uygun cilt bakımı uygulamalarını sunarak sağlıklı bir cilt için gerekli tüm ipuçlarını veriyor.

Cilt bakımı için gerekli uygulamalar, yaz aylarının da cildinizde yaratabileceği sorunları önceden ortadan kaldırıyor. Güneşin en dik açıyla geldiği ve zararlı ultraviyole ışınlarının ciltle daha çok temas ettiği bu aylarda, doğru bakımlar yapılmadığında güneş lekeleri ve sorunlu bir cilt ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu nedenle gerekli uygulamaları şimdiden seçip cildinizin hak ettiği yatırımı mutlaka yapmalısınız.

Hangi cilt bakımı uygulaması sizin için en doğrusu?

Altın iğne uygulaması; yorgun cildinizi ayağa kaldırmanın ve yaz mevsiminin geldiğini hatırlatmanın en iyi yolu. Kış aylarında yorulan ve soğuktan kuruyan cildinizin daha sağlıklı bir görünüm elde etmesi içinse çok iyi bir seçenek. Eğer leke, akne gibi sorunlarınız varsa cilt tonunuzu eşitleyerek bu sorunların da ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz. Cilt yüzeyinde herhangi bir deformasyona neden olmadan kollajen üretiminin artmasını destekleyen altın iğne uygulamasını güvenle tercih edebilirsiniz.

Ölü derilerden kurtulmanızın en kolay yolu olan hydrafacial cilt bakımı sizlere sağlıklı bir cilt ve derinlemesine arınmış bir görünüm sunuyor. Cildinizdeki siyah noktalardan, ton dengesizliğinden şikayetçiyseniz hydrafacial cilt bakımı sayesinde tüm bu sorunları nötralize edebilirsiniz. Cilt altındaki sağlıklı ve yenilenmiş deri tabakasını ortaya çıkarmaya yarayan bu yöntem ile ölü derileri ve bunun ciltte yarattığı sorunları geride bırakabilirsiniz. Peeling ile siyah noktalardan kurtulabilir ve en son aşamada yapılan nemlendirme sayesinde ışıl ışıl bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Dermapen uygulaması ise cildi yeniden yapılandırarak var olan lekeleri ve izleri ortadan kaldırmanıza yardımcı oluyor. Makyajla kamufle ederek çözülemeyen leke ve izleri minimize eden dermapen uygulaması, pürüzsüz bir cilt görünümünü destekliyor.

Cildi besleyen havyar bakımı, son zamanların en gözde uygulamaları arasında yer alıyor. Cildi ne kadar temizleseniz de doğru şekilde beslemezseniz istediğiniz canlı görüntüyü elde edemeyebilirsiniz. Havyar bakımı bu aşamada etkili çözümler sunarak sizlere bu canlılığı sağlıyor.

Hassas bölgelere hassas bakım…

Siz yaz ile canlandınız peki ya cildiniz? Cilde uygulanan makyaj malzemeleri için en iyi temizleyiciler ile kullanılsa da derinlemesine bir arınmadan söz etmek mümkün değil. Kozmetik ürünlerin ve diğer çevresel faktörlerin yol açtığı kalıntıların cilt yüzeyinde birikmesi, gözenekleri kapatıp cildin cansızlaşmasına yol açıyor. Bu aşamada devreye giren medikal cilt bakımı ise cildinizi ölü deri, makyaj kalıntılardan kurtarıyor, yerine sağlıklı ve genç bir görüntü bırakıyor. Medikal cilt bakımı sayesinde solgun görüntü ortadan kalkarken, sizi yenilenmiş ve tazelenmiş bir cilt karşılıyor.

Göz çevresi bakımı geleneksel cilt bakımı uygulamalarına göre çok daha profesyonel bir bakım ister. Bu sebeple yüzün en hassas bölgelerinden biri olan göz çevresi, doğru bakım ile desteklenmelidir. Göz çevresi bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu aydınlığı kazandırarak daha canlı bir göz çevresi ve ışıltılı bakışlara sahip olmanızı sağlıyor

Bakım rutininin en çok atlanan bölgelerin başında gelen boyun ve dekolte bölgesi yaz aylarının gelmesiyle birlikte çok daha önem kazanıyor. Güzellikte bütünlük yakalamak içinse sadece cilt bakımı ile değil aynı zamanda bu bölgelerin canlılığı ve pürüzsüzlüğü gerekiyor. Bu noktada ancak boyun ve dekolte bölgelerine yapılan bakımlar ile yaz hazırlığınızı tamamlamalısınız. Divinia Güzellik Merkezi, yeni nesil son teknolojik yöntemlerden oluşan boyun ve dekolte bakımı ile kusursuz bir güzellik için sizlere yardımcı oluyor.

Doğru bir nem dengesi, canlılık, elastikiyet beraber sağlanmadığında istediğiniz sağlıklı cilt görüntüsü ortaya çıkamaz. Cilt bakımı bir bütündür ve en önemli hazineniz olan cildinizi emin ellere teslim etmelisiniz. Divinia, cilt bakımı uygulamaları ile cildiniz de en az sizin kadar yaza hazır olacak.