Göz Çevresi Bakımı Nasıl Olmalı?

tarafından | Haz 20, 2020 | blog

Birçok kadın cilt bakım rutininde göz çevresini atlar. Cildine gösterdiği hassasiyeti, göz çevresine göstermek ancak bu durum diğer cilt dokusundan 7 kat daha ince olan göz çevresinin zamanla yıpranmasına ve kırışmasına neden olur. Dolayısıyla daha hassas olan göz çevresi için ekstra dikkatli olmak istenilen bakımlı görünüm için oldukça belirleyicidir.

Uygun bir göz kremi edinin

Göz bakımında en önemli adım cilt tipine uygun bir göz çevresi kremi edinmektir. Doğru ve temiz içeriklere sahip bir göz çevresi kremi, göz çevresinin yenilenmesini destekler, genç görünümünü korumasına yardımcı olur. Göz çevresine daha pürüzsüz bir görünüm kazandırarak kaz ayağı çizgilerinin görünümünü azaltmakta rol oynar.

Parmak uçlarınızla hafif masajlar yapın

Gözaltlarınızı önemseyin çünkü koyu halka görünümü ve ince kırışıklıklar estetik açıdan olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bu noktada göz çevrenizi canlandırmak için parmaklarınızdan faydalanabilirsiniz. Göz çevrenizdeki noktalara uygulayacağınız hafif masaj ile göz çevresine uyguladığınız bakımın etkilerini arttırabilirsiniz. Kaşlarınızın başlangıç noktasından dışa doğru hareket ettirin ardından tekrar gözlerinizin iç kısmına doğru masaj yapın.

Gözlatı torbaları ve şişlikler için çaydan faydalanın

Birçok kadın göz altı torbalarından ve şişliklerden şikayet eder. Bunun için çay oldukça etkili bir yoldur. Şişkinlik için sırtüstü uzanın ve göz çevrenize soğuk çay poşeti veya salatalık dilimi uygulayın her ikisi de antioksidan özellikleri ile şişkinliği azaltacaktır.

Bir diğer yöntem ise papatya çayıdır. Öncelikle papatyaları temiz bir suda iyice kaynatın. Soğuyana kadar buzdolabında bekletin. Bir pamuk yardımıyla soğuk çay ile ıslattığınız pamuğu kapalı gözünüzün üstünde 15 dakika süreyle tutun.

Göz çevresi kırışıklıklarınızla vedalaşın

Sağlıklı göz çevresi için sadece uygun ürünü kullanmak yetmez aynı zamanda hayatımızı da düzene sokmak gerekir. Bunun için ilk kural ise kaliteli ve düzenli bir uykudur. Hemen her gün aynı saatte uyumak ve uyanmak hem vücudunuzu, hem de cildinizi düzene sokar, cildinizin kurumasını önler. Bir diğer önemli konu ise ihtiyacımız oranında sıvı tüketmektir. Gün içerisinde ortalama 2 litre su içmeye özen gösterin. Özellikle uyandığınızda içeceğiniz bir bardak su, cildinize iyi gelecektir.

Göz çevreniz için profesyonel destek alın

Göz çevresi deriniz cildin geri kalanından tam 7 kat daha ince bir deri dokusuna sahip olduğundan doğru bakımı uygulamak çok önemlidir. Evde yapacağınız küçük ipuçlarının yanı sıra profesyonel dokunuşlarla göz çevrenizi güvence altına alabilir ve yaşlanma etkilerini en aza indirebilirsiniz. Bu noktada tercih edebileceğiniz Divinia Beauty Center, cildinizdeki mevcut ve olası sorunları belirler, beklentileriniz doğrultusunda bir yol haritası hazırlar. İçeriğindeki etkin maddelerle güçlü bir yöntem olan Eyecell, botanik kök hücre ekstraları, Bio-peptidlerden oluşan kapsamlı bir göz çevresi bakımı uygular. Tercih ettiği yöntemler sayesinde gözaltı morluklarında, gözaltı ödemlerinde ve ince kazayağı kırışıklıklarında etkili sonuçlar elde eder.