divinia https://www.divinia.com.tr Thu, 23 Jul 2020 20:26:48 +0000 tr hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.4.2 https://www.divinia.com.tr/wp-content/uploads/2019/06/cropped-divinia-favicon-32x32.png divinia https://www.divinia.com.tr 32 32 Dermapen İle Zamana Meydan Oku https://www.divinia.com.tr/dermapen-ile-zamana-meydan-oku/ Thu, 23 Jul 2020 20:26:42 +0000 https://www.divinia.com.tr/?p=1343 The post Dermapen İle Zamana Meydan Oku appeared first on divinia.

]]>

Dermapen İle Zamana Meydan Oku

Güzelliğin başlangıç noktası pürüzsüz ve sağlıklı görünen bir cilttir. Ancak bazı sebepler cildin pürüzsüz görünümünü etkiler. Sivilce, akne, leke ve kırışıklıklar çoğü zaman estetik kaygıları da beraberinde getirir.

Son dönemde medikal estetik uygulamalarındaki gelişmeler sayesinde bu etkenler, bir sorun olmaktan çıkıyor. Güzelliğe gölge düşüren bu faktörler özellikle profeysonel ellerde uygulanan dermapen uygulamasıyla nötralize edilerek ortadan kaldırılıyor.

Dermapen Uygulaması Nasıl İşe Yarar?

Cildin doğal çalışma mekanizmasını harekete geçiren dermapen uygulaması, mikro iğneleme yöntemidir. Dermapen uygulamasında kişiye özel başlıklar kullanılmaktadır. Başlığın ucunda çok sayıda mikro iğneler bulunur. Bu cihaz, cilt yüzeyine hızlıca girip çıkarak ciltte kontrollü mikroskobik delikler açar. Bu durum cilt yenilenmesini hızlandırarak, cildin yeniden yapılanmasını sağlar.

Dermapen Hangi Sorunlarda Kullanılır?

 • Leke sorunlarında,
 • Saç dökülmelerinde,
 • Çatlakların giderilmesinde,
 • Elastikiyetini kaybeden ciltlerde
 • Sivilce ve akne izlerinin giderilmesinde,
 • Sivilce ve akne problemlerinde,
 • İnce çizgilerin giderilmesinde,
 • Gözeneklerin sıkılaştırılmasında,
 • Cilt yenilenmesinde,
 • Yaşlılık belirtilerinin ortadan kaldırılmasında,
 • Göz çevresindeki halka ve morlukların azaltılmasında kullanılır.

Çok daha sağlıklı bir görünüm

Dermapen uygulaması için öncelikle cilt hazır hale getirilir. Bunun için ilk aşamada cilt tüm makyaj ve kalıntılardan arındırılır. Cilt dezenfekte edildikten sonra cilde saf hyaluronik asit verilerek ön hazırlıklar tamamlanır.

Bir diğer adım ise özel uçlu cihaz yardımı ile cilde mikro kanallar açılmasıdır. Cihaz titreşim gönderir. Cihazın otomatik titreşimler göndermesi kişinin herhangi bir ağrı ya da acı hissetmesini engellemek ve uygulanan ürünlerin daha kolay emilmesi içindir. Açılan kanalı cilt yara olarak algılar ve onarmaya başlar. Ortalama 30 dakika – 1 saat arası süren Dermapen uygulaması, işlem sırasında kullanılan ürünler (vitaminler, enzimler, PRP solüsyonu vb.) sayesinde cilt yenilenmesine katkı sağlar.

The post Dermapen İle Zamana Meydan Oku appeared first on divinia.

]]>
Göz Çevresi Bakımı Nasıl Olmalı? https://www.divinia.com.tr/goz-cevresi-bakimi-nasil-olmali/ Sat, 20 Jun 2020 07:35:59 +0000 https://www.divinia.com.tr/?p=1331 The post Göz Çevresi Bakımı Nasıl Olmalı? appeared first on divinia.

]]>

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Olmalı?

Birçok kadın cilt bakım rutininde göz çevresini atlar. Cildine gösterdiği hassasiyeti, göz çevresine göstermek ancak bu durum diğer cilt dokusundan 7 kat daha ince olan göz çevresinin zamanla yıpranmasına ve kırışmasına neden olur. Dolayısıyla daha hassas olan göz çevresi için ekstra dikkatli olmak istenilen bakımlı görünüm için oldukça belirleyicidir.

Uygun bir göz kremi edinin

Göz bakımında en önemli adım cilt tipine uygun bir göz çevresi kremi edinmektir. Doğru ve temiz içeriklere sahip bir göz çevresi kremi, göz çevresinin yenilenmesini destekler, genç görünümünü korumasına yardımcı olur. Göz çevresine daha pürüzsüz bir görünüm kazandırarak kaz ayağı çizgilerinin görünümünü azaltmakta rol oynar.

Parmak uçlarınızla hafif masajlar yapın

Gözaltlarınızı önemseyin çünkü koyu halka görünümü ve ince kırışıklıklar estetik açıdan olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bu noktada göz çevrenizi canlandırmak için parmaklarınızdan faydalanabilirsiniz. Göz çevrenizdeki noktalara uygulayacağınız hafif masaj ile göz çevresine uyguladığınız bakımın etkilerini arttırabilirsiniz. Kaşlarınızın başlangıç noktasından dışa doğru hareket ettirin ardından tekrar gözlerinizin iç kısmına doğru masaj yapın.

Gözlatı torbaları ve şişlikler için çaydan faydalanın

Birçok kadın göz altı torbalarından ve şişliklerden şikayet eder. Bunun için çay oldukça etkili bir yoldur. Şişkinlik için sırtüstü uzanın ve göz çevrenize soğuk çay poşeti veya salatalık dilimi uygulayın her ikisi de antioksidan özellikleri ile şişkinliği azaltacaktır.

Bir diğer yöntem ise papatya çayıdır. Öncelikle papatyaları temiz bir suda iyice kaynatın. Soğuyana kadar buzdolabında bekletin. Bir pamuk yardımıyla soğuk çay ile ıslattığınız pamuğu kapalı gözünüzün üstünde 15 dakika süreyle tutun.

Göz çevresi kırışıklıklarınızla vedalaşın

Sağlıklı göz çevresi için sadece uygun ürünü kullanmak yetmez aynı zamanda hayatımızı da düzene sokmak gerekir. Bunun için ilk kural ise kaliteli ve düzenli bir uykudur. Hemen her gün aynı saatte uyumak ve uyanmak hem vücudunuzu, hem de cildinizi düzene sokar, cildinizin kurumasını önler. Bir diğer önemli konu ise ihtiyacımız oranında sıvı tüketmektir. Gün içerisinde ortalama 2 litre su içmeye özen gösterin. Özellikle uyandığınızda içeceğiniz bir bardak su, cildinize iyi gelecektir.

Göz çevreniz için profesyonel destek alın

Göz çevresi deriniz cildin geri kalanından tam 7 kat daha ince bir deri dokusuna sahip olduğundan doğru bakımı uygulamak çok önemlidir. Evde yapacağınız küçük ipuçlarının yanı sıra profesyonel dokunuşlarla göz çevrenizi güvence altına alabilir ve yaşlanma etkilerini en aza indirebilirsiniz. Bu noktada tercih edebileceğiniz Divinia Beauty Center, cildinizdeki mevcut ve olası sorunları belirler, beklentileriniz doğrultusunda bir yol haritası hazırlar. İçeriğindeki etkin maddelerle güçlü bir yöntem olan Eyecell, botanik kök hücre ekstraları, Bio-peptidlerden oluşan kapsamlı bir göz çevresi bakımı uygular. Tercih ettiği yöntemler sayesinde gözaltı morluklarında, gözaltı ödemlerinde ve ince kazayağı kırışıklıklarında etkili sonuçlar elde eder.

The post Göz Çevresi Bakımı Nasıl Olmalı? appeared first on divinia.

]]>
Yaz Aylarında Cilt Bakımı https://www.divinia.com.tr/yaz-aylarinda-cilt-bakimi/ Sat, 20 Jun 2020 06:23:16 +0000 https://www.divinia.com.tr/?p=1325 The post Yaz Aylarında Cilt Bakımı appeared first on divinia.

]]>

Yaz Aylarında Cilt Bakımı

Yaz aylarında deniz, kum, güneş derken cildimiz biz fark edemesek de ciddi oranda yıpranıyor. Özellikle de cildimizi güneşin etkilerine karşı korumadığımızda sıcak havanın da etkisiyle lekelenmeler meydana gelebiliyor. Bu noktada cildimizi korumak, temizlemek ve beslemek için bize çok daha fazla iş düşüyor.

Kış için kullandığınız ürünleri değiştirme vakti

Birçok kişi yaz ve kış mevsimlerinde aynı cilt bakımı ürünlerini kullanır. Ancak nasıl ki, yaz ve kış için kıyafetlerimiz farklıysa cilt bakım ürünlerimizde farklıdır. Örneğin kuru bir cildiniz var ve kışın daha da kuruyacak olan cildiniz için yüksek nemlendiriciliğe sahip bir krem kullanırsınız. Ancak yazın daha su bazlı ve yağ oranı düşük bir nemlendirici kullanmak çok daha iyi olacaktır. Aynı şekilde yağ oranı yüksek ve ağır temizleyiciler yerine daha hafif olan köpük temizleyiciler tercih edilebilir.

Güneş kremini kesinlikle atlamayın

Yaz aylarının olmazsa olmaz cilt bakım ürünü güneş kremidir. Güneş kremi seçerken mutlaka her iki ultraviyole türünü de kapsayan, UVA ve UVB’ye karşı koruyucu özelliği olan ürünler tercih edilmelidir. Kadınlar yaz aylarında önce güneş kremini sürüp sonra makyajlarını yapmalıdırlar. İçinde güneş koruyuculuğu olan nemlendiriciler sürmek yeterli olmaz ancak nemlendirme özelliği olan güneş kremleri tercih edilebilir. Bu kremler fiziksel ve kimyasal olarak ikiye ayrılır. Fiziksel olanlar ışını ayna gibi yansıtır, kimyasal olanlar ise emer. Titanyum dioksit gibi fiziksel koruma sağlayanlar bebekler ve gebelerde kullanılabilir. Cilt bakımı ve koruyuculuk açısından güneş kremlerinin dışarıya çıkmadan yarım saat önce sürülmesi gerekir.

Peeling ile cilde nefes aldırın

Cildi arındıran, derinlemesine temizleyen ve güzelleştiren temel cilt bakım rutini peelingdir. Çevre koşullarının ve makyajın ciltte bıraktığı izleri temizlemek için evde yapılan bakımların en etkilisidir. Haftada 2-3 kere cildinize uygun bir peeling ürünü ile cildinizi derinlemesine arındırmalı, yüzeydeki tüm ölü tabakayı gidermelisiniz.

Gece de güzelleşmeye devam

Yazın atlanmaması gereken adımlardan biri de gece bakımıdır. Çünkü cildimiz geceleri biz uyurken kendini yeniler ve onarır. Gece kremleri, göz çevresi kremleri ve serumlar bu yüzden çok etkilidir. Cildin onarım ve yenilenme sürecine destek olurlar.

Medikal cilt bakımını deneyin

Evde uygulayacağız cilt bakımı uygulamalarını profesyonel işlemlerle destekleyebilirsiniz. Cildin ihtiyaçlarına yönelik kişiselleştirilebilir yöntemler sunan Divinia Beuaty Center, uyguladığı medikal cilt bakımı ile ciltte biriken makyaj, kir ve ölü derileri temizleyerek solgun görünümünü azaltır. Aynı zamanda nem kapasitesini arttıran medikal cilt bakımı, epidermisin daha sağlıklı görünmesini amaçlar.

The post Yaz Aylarında Cilt Bakımı appeared first on divinia.

]]>
Yaz Aylarında Kuru Cilt Nasıl Nemlendirilmeli? https://www.divinia.com.tr/yaz-aylarinda-kuru-cilt-nasil-nemlendirilmeli/ Sun, 31 May 2020 16:52:57 +0000 https://www.divinia.com.tr/?p=1318 The post Yaz Aylarında Kuru Cilt Nasıl Nemlendirilmeli? appeared first on divinia.

]]>

Yaz Aylarında Kuru Cilt Nasıl Nemlendirilmeli?

Söz konusu kuru ciltler olduğunda özellikle yaz aylarında büyük sorunlar yaşıyor. Çünkü güneşin de etkisiyle daha çok kuruyan cilt; matlaşmaya, pul pul dökülmeye ve ışıltısını kaybetmeye başlıyor. Isı ve klor, dışarıda veya havuz kenarında daha fazla zaman geçirmek sıcak aylarda cildinizi daha çok kurutabilir. Ayrıca sıcak havalarda vücut daha fazla sıvı kaybettiği için cilt canlı görünümü yitiriyor. Bu noktada uygulanacak bazı küçük ipuçlarıyla yaz aylarında cilde ışıltısını kazandırmak mümkündür.

Mutlaka bir nemlendirici edinin

Kuruyan cildiniz için cilt tipine uygun bir nemlendirici edinmeniz ilk kuraldır. Bu noktada yaz mevsimi boyunca sizi hem kuruluktan kurtaracak hem de güneşin etkilerine karşı koruyacak nemlendiriciler tercih edilmelidir. Yaz aylarında; güneşten koruyan ve antioksidan içeren nemlendiriciler kuru ciltleri için harika bir seçim olacaktır.

Gece nemlendirmeyi unutmayın

Birçok kişi nemlendirme işlemini sadece gün içinde uygular. Ancak bu kuru ciltler için yanlış bir yaklaşımdır. Doğrusu ise gün içinde olduğu kadar gece içinde bir nemlendirici edinilmelidir. Çünkü cildimiz kendini gece korumaya ve onarmaya alır. Bu noktada cildi besleyecek bir gece kremi cildin canlı ve taze görünmesi için çok önemlidir.

Jel kremlere şans verin

Her ne kadar normal kıvamdaki nemlendirici kremler kullansak da eğer cildimiz çok kuruysa jel nemlendiricileri seçmek iyi bir tercih olacaktır. Çünkü jel kıvamındaki kremler cildinizin bariyer işlevini güçlendirmeye ve cildinizi nemlendirmeye yardımcı olur ve kolayca emilir.

Nemlendirici kreminiz SPF’li olsun

Cildi kurutan faktörlerin başında güneş geliyor. Güneşin zararlı UV ışınları hem ciltte kurumalar hem de lekelenmelere yol açıyor. Dolayısıyla güneş kremi kullanmak önemli bir konu haline geliyor. Diğer bir seçenek ise nemlendirici kremin içinde SPF olmasıdır. İnce yapıda ve geniş spektrumlu SPF’li kremler cildinizi güneşten korurken; içerdikleri C ve E vitamini, cildinizin serbest radikallerle savaşmasına yardımcı olacaktır.

The post Yaz Aylarında Kuru Cilt Nasıl Nemlendirilmeli? appeared first on divinia.

]]>
Evde Cilt Bakımı İpuçları 2 https://www.divinia.com.tr/evde-cilt-bakimi-ipuclari-2/ Sun, 31 May 2020 16:41:07 +0000 https://www.divinia.com.tr/?p=1314 The post Evde Cilt Bakımı İpuçları 2 appeared first on divinia.

]]>

Evde Cilt Bakımı İpuçları 2

Evde cilt bakımı yapmanın eğlenceli olduğunu tüm kadınlar bilir. Çünkü temizlenmiş bir cildin hissettirdikleri harikadır, kişinin hem bedenini hem de ruhunu tazeler. Dolayısıyla evden vakit geçirdiğimiz şu günlerde cildimize iyi bakmak ve cilt bakım rutinimizi aksatmak çok önemli. Bu noktada uygulayacağınız birkaç adımla hem ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsiniz hem de kendinizi mutlu hissedebilirsiniz.

Buhar uygulamasını denediniz mi?

Eğer akneye meyilli ve siyah noktaların olduğu bir cilde sahipseniz mutlaka uygulamanız gereken bir yöntem olan buhar işlemi, cildiniz derinlemesine temizleyecektir. Bu noktada gözeneklere yerleşen siyah noktaları evde kendiniz temizlemek istiyorsanız önce gözeneklerin açılması için buhar yöntemini kullanmalısınız. Bunun için bir tencereye 3-4 parmak boyu su koyup kaynatın ve ocaktan alın. Sonra yüzünüzü 10 dakika kadar, belirli bir mesafeden buhara tutun. Cildiniz yumuşayıp gözenekler açıldıktan sonra siyah noktaları cildinizi tahriş edecek kadar sıkmadan temizleyebilirsiniz.

Tonik işlemini atlamayın

Evde cilt bakımının olmazsa olmaz adımı tonik işlemidir. Yüz temizleme işlemi ardından mutlaka uygulanması gereken bu işlemin amacı, gözenekleri derinlemesine arındırmak, siyah nokta ve sivilcelerin oluşmasını engellemektir. Bu noktada cilt tipinize uygun bir tonik edinerek makyaj temizleme işleminden sonra tonikle yüzünüzü iyice arındırabilirsiniz. Eğer kimyasal içerikli ürünleri tercih etmiyorsanız doğal gül suyu ile de tonikleme işlemi yapabilirsiniz.

Güzellik uykusunu önemseyin

Daha önce hiç güzellik uykusuna yattınız mı? Eğer yatmadıysanız mutlaka denemelisiniz çünkü iyi ve kaliteli bir uykunun güzellikle mutlaka bir ilgisi var. Neden mi? apılan araştırmalara göre iyi bir uyku düzeni olan kadınlarda kırışıklık, renk düzensizliği ve esneklikte azalma gibi belirtilere daha az rastlandığı ortaya çıktı. Kaliteli bir uykuya sahip olan kadınların cildinin zararlı güneş ışınlarına maruz kaldıktan sonra bile daha çabuk toparlandığı görüldü.

The post Evde Cilt Bakımı İpuçları 2 appeared first on divinia.

]]>
Cilde İyi Gelen Besinler 2 https://www.divinia.com.tr/cilde-iyi-gelen-besinler-2/ Sun, 31 May 2020 16:32:18 +0000 https://www.divinia.com.tr/?p=1308 The post Cilde İyi Gelen Besinler 2 appeared first on divinia.

]]>

Cilde İyi Gelen Besinler 2

Düzenli olarak cilt temizliği yapmak, temiz ve ışıldayan bir cilt için yeterli değildir. Aynı zamanda cildi içten de beslemek ve desteklemek gerekir. Bu noktada tüketeceğimiz her besinin cilde bir yansıması olduğu gerçektir. Doğal ve sağlıklı besinler cilde olumlu bir etki yaratırken, hazır ve paketlenmiş gıdalar zamanla cildin daha yorgun görünmesine ve cilt kalitesinin bozulmasına neden olacaktır. Dolayısıyla iyi bir cilt görünümü için iyi beslenmek şarttır.

Şaşırtıcı ama gerçek; kırmızı biber

Gerçek bir vitamin deposu olan kırmızı biber, düzenli olarak tüketildiğinde cilt üzerinde harika sonuçlar yaratıyor. Çünkü C vitamini açısından zengin olan kırmızı dolma biber de ciltteki kan akışını düzenleyen karoteonid mevcuttur. Üstelik C vitamini cilt sağlığı için olmazsa olmaz vitaminler arasında yer almaktadır. C vitamini yaşlanmayla savaşır ve kırışıklıkların görünümünü azaltır.

Sadece demir için değil cilt için de ıspanak tüketin

Ispanak A vitamini açısından oldukça zengindir. Bu durum cilt için büyük bir hediyedir. Çünkü cildin onarılmasını ve bakımını düzenleyen A vitaminidir. Yeterli derecede alınmadığında deri pullanması ve akne gibi sorunlar meydana gelir. Ispanak, A vitamini içeriği sayesinde antioksidan etkisi ile de cilt için oldukça değerli bir besindir.

Hem tatlı hem yararlı

Balkabağının yüzde 90’ı sudan oluşur. Geri kalanı ise tam bir vitamin ve mineral deposudur. balkabağında potasyum, magnezyum, çinko, kalsiyum, fosfor ve demir gibi çok önemli mineraller bulunuyor. Ayrıca A vitamini açısından oldukça zengin olan balkabağı, retinoid adı verilen bileşikler sayesinde de sivilce, iltihap ve diğer cilt problemlerinin iyileşmesinde yardımcı olur.

Mutlaka yeşil çay tüketin

Yeşil çayın genel sağlığımız üzerindeki etkileri yadsınamaz bir gerçektir. Antioksidan deposu olan yeşil çay cildin yenilenmesini hızlandırır, kolajen üretimini destekler. Aynı zamanda DNA’nın zarar görmesini engelleyerek, yaşlanmayı geciktirir. En önemlisi de polifenol adı verilen bileşikler antiinflamatuar etki göstererek vücutta iltihaplanmayı azaltabilir.

The post Cilde İyi Gelen Besinler 2 appeared first on divinia.

]]>
Bağışıklık Sistemi Nasıl Güçlendirilir? https://www.divinia.com.tr/bagisiklik-sistemi-nasil-guclendirilir/ Mon, 27 Apr 2020 22:39:52 +0000 https://www.divinia.com.tr/?p=1301 The post Bağışıklık Sistemi Nasıl Güçlendirilir? appeared first on divinia.

]]>

Bağışıklık Sistemi Nasıl Güçlendirilir?

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs, neredeyse durma noktasına getirdi. Tüm uzmanlar, gerekli olmadıkça dışarı çıkmamayı öneriyor ve bağışıklığımızı güçlü tutmamız gerektiğini vurguluyor. Bu noktada binlerce kişi virüse karşı vücudu koruma kalkanı olan bağışıklık sisteminin nasıl güçlendireceğini merak ediyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmenin yolu ise doğru ve sağlıklı beslenmeden geçiyor.

Bağışıklık sistemi nedir?

Canlıdaki hastalıklara karşı savunma mekanizmasını oluşturan, patojenleri ve tümör hücrelerini tanıyıp onları yok eden, vücudu yabancı ve zararlı maddelerden koruyan yapıya bağışıklık sistemi denir. Bağışıklık sistemi kişinin bedenine girmeye çalışan tüm maddeleri tanır, ayrıştırır ve zararlı gördüklerini nötralize eder. O kadar hassas bir işleyişe sahiptir ki protein ve aminoasit gibi yapı olarak birbirine çok benzeyen maddelerin bile ayrımını rahat bir şekilde yapar.

Doğum ile birlikte aktif hale gelen bağışıklık sistemi zayıfladığında insanın hastalığa yakalanma riski de aynı oranda artış gösterir. Bağışıklık sistemindeki zayıflığı fırsat bilen başta corona virüs olmak üzere tüm mikroorganizmalar ise vücuda akın ederek hastalıklara yol açar ve enfeksiyonlar gelişir. Enfeksiyonlar bağışıklık sisteminin daha da zayıflamasına yol açar. Vücudun hastalıklara yakalanma riskini en aza indirmek için bağışıklık sistemini güçlendirmek gerekir. Bağışıklık sistemi güçlü olan vücut hastalıklara karşı tekrar direnç kazanır.

Bağışıklık sistemini güçlendiren besinler nelerdir?

C vitamini güçlü bir bağışıklık sistemi için olmazsa olmazdır. enfeksiyonlara karşı iyi bir koruyucu olan C vitamini, antioksidan bakımından oldukça zengindir. Kuşburnu, domates, soğan, yeşil biber, kırmızı biber maydanoz, tere, roka, brokoli, karnabahar, ıspanak, portakal, limon, mandalina, kivi gibi besinlerde bulunan C vitamini, bağışıklık sistemini güçlendirmek isteyenlerin mutlaka tüketmesi gereken besinler arasındadır.

Bağışıklık sistemini güçlendiren bir diğer besin grubu ise çinko içerikli gıdalardır. Serbest radikallerin vücuda verdiği hasarı önlemede belirleyici bir rol üstlenen çinko içerikli besinler, enerjik ve pozitif olmak için katkıda bulunur. Hindi eti, kabak çekirdeği, kuru baklagiller, deniz ürünleri, susam, fındık, badem, ceviz, fıstık gibi besinlerde yer alan çinko, korona virüse karşı oldukça etkilidir.

Omega 3, güçlü bir bağışıklık sistemi için hayati bir öneme sahiptir. Düzenleyici ve destekleyici özelliğİ olan Omega 3; balıkta, cevizde, keten tohumunda, avokadoda ve sebzelerden semizotunda bol miktarda bulunur. Haftada 2-3 gün balık tüketimi günlük Omega-3 gereksinimini karşılayacaktır. Eğer balık yiyemiyorsanız mutlaka balık yağı tüketmelisiniz.

The post Bağışıklık Sistemi Nasıl Güçlendirilir? appeared first on divinia.

]]>
Evde Kal, Bakımsız Kalma https://www.divinia.com.tr/evde-kal-bakimsiz-kalma/ Mon, 27 Apr 2020 22:19:04 +0000 https://www.divinia.com.tr/?p=1295 The post Evde Kal, Bakımsız Kalma appeared first on divinia.

]]>

Evde Kal, Bakımsız Kalma

Hassas ve zorlu bir dönem yaşıyor ve sosyal mesafeyi korumak adına zamanımızı evde geçiriyoruz. Her ne kadar böyle bir durumun yaşanmamasını temenni etsek de bu günlerde kendimize zaman ayırabiliriz. Çünkü evde vakit geçirdiğimiz şu günlerde kişisel bakımımıza özen göstermek için iyi bir fırsat. Bu noktada evde uygulayabileceğiniz pratik güzellik iksirleri ve bakım sırları ile güzelliğinize yatırım yapabilirsiniz.

Güzel görünmenin mutlulukla bir ilgisi olmalı

Aynaya baktığınızda gördüğünüz yansıma, yüzünüzde bir gülümseme yaratıyorsa mutlu olmak kaçınılmazdır. Bunun için temiz ve pırıl pırıl bir cilt, canlı ve hacimli saçlar ve ışıldayan bir ifade için evde birçok güzellik metoduna başvurabilirsiniz./p>

Güzel bir cilt için olmazsa olmaz derinlemesine temizliktir. Söz konusu cilt bakımı ise yüz temizliği kesinlikle atlanmamalıdır. Temiz ve ışıldayan bir cilt için uygun bir temizleyici ve su ile bol bol yıkanmalıdır. Yüz bölgesi için nemlendirici nitelikteki yüz temizleme jellerinden faydalanabilirsiniz. Cilt tipinize uygun olarak seçeceğiniz temizleme sütleri yıkama rutini için tercih edilebilir. Birçok kişi yüzde makyaj varsa bu temizleme ürünleri ile temizlemenin gerekli olduğunu düşünür ancak doğrusu makyaj yapılmasa dahi bu ürünlerle her gün yüzün temizlenmesidir.

Tonikleme işlemini atlamayın

Birçok kişi cilt bakım rutinine eklemese de temizlikten sonra cilt mutlaka toniklenmelidir. Bu işlemin hedefi, cildin gözeneklerini arındırmak, siyah nokta ve sivilce oluşumunu engellemektir. Yüzü temizledikten sonra tonikleme işlemi de gözeneklerin arındırılması, siyah nokta ve sivilce oluşumunu engellemek adına önemlidir. En etkili doğal tonik ise gerçek gül suyudur. Gül suyunu güvenle tercih edebilirsiniz. Gülün doğal içeriği tonikleme işleminin yanı sıra ciltte sivilce oluşumunu da engeller.

Temizlik kadar cildin beslenmesi de önemlidir

Cildi derinlemesine temizledikten sonra cilt tipinize en uygun nemlendirici krem ile beslemelisiniz. Çünkü cilt ihtiyaç duyduğu nemden mahrum kalırsa kurumaya, çatlamaya ve pul pul dökülmeye başlar. Aynı zamanda yaşlanma belirtileri de daha erken görünmeye başlar. Tüm bu sorunları nötralize etmek içinse cilt tipinizle uyumlu bir nemlendirici kullanabilirsiniz.

Arınmış bir cildin sırrı; Peeling

Sağlıklı bir cilt için tüm ölü derilerden arındırılması gerekir. Bu işlevi gören peeling, cildi derinlemesine temizleyerek ölü deri ve makyaj kalıntılarını ciltten uzaklaştırır. Bunun için yüzünüze uygun hassas bir peelingi dairesel hareketlerle uygulayın. Yağlı bölgelere daha fazla ağırlık verin. Ilık suya batırılmış bir havlu ile yüzünüzü kurulayın.

The post Evde Kal, Bakımsız Kalma appeared first on divinia.

]]>
Evde Peeling Yapmanın İpuçları https://www.divinia.com.tr/evde-peeling-yapmanin-ipuclari/ Mon, 27 Apr 2020 21:06:45 +0000 https://www.divinia.com.tr/?p=1289 The post Evde Peeling Yapmanın İpuçları appeared first on divinia.

]]>

Evde Peeling Yapmanın İpuçları

Güzelliğin bir yol haritası olsaydı başlangıç noktası temiz bir cilt olurdu. Bu noktada her şeyden önce cildin temizliği ve derinlemesine arınması güzel bir görünüm için belirleyicidir. Çünkü makyajsız olduğunuzda bile aydınlık ve ışıltılı bir ifade, temiz bir ciltten geçmektedir.

Herkesin cilt temizleme rutini farklı olsa da bazı temel noktalar vardır. Hayalini kurduğunuz temiz bir cildin temelinde ise düzenli olarak yapılan peeling yer almaktadır. Peeling işleminin ilk amacı, cildi temizlemesi ve arındırmasıdır. Bunun için içinde partiküller bulunan bir peeling maddesi ile yüze dairesel hareketler yapılarak cildin ölü hücrelerden arındırılması amaçlanır. Bu ölü deriler temizlenmezse zamanla ciltte birikerek gözenekleri tıkar. Bu durum akne ve sivilce problemlerini de beraberinde getirir. Gözenekleri ölü derilerden kurtarmaksa düzenli olarak yapılan peelingin işidir. Peeling yöntemi hem gözenekleri arındırır hem de ciltteki makyaj kalıntılarını uzaklaştırır.

Peelingin Faydaları Nelerdir?

 • Peelingler, içeriğinde mikro tanecikler bulunan ve cildi derinlemesine temizleyen cilt bakım ürünleridir. Tıkanmış gözenekleri açan ve arındıran peelingler, cilt yüzeyinde yer alan sorunlara karşı bakım yapar.
 • Cildinizi günlük olarak temizleyip sonrasında tonik yardımıyla gözeneklerinizi arındırıyorsanız, haftalık bakımınıza peeling de eklemesiniz çünkü kapsamlı bir cilt temizliğine için peeling şarttır. Peelingler, ciltte kalan makyaj artıklarını, kiri, tozu ve yağı derinlemesine temizler. Cildinizi yatıştırır ve ferahlığa ulaştırır.
 • Kirli ve gözenekleri tıkanmış bir ciltte kırışıklık oluşum riski artabilir, cilt ışıltısını kaybedebilir, elastikiyet dengesi bozulabilir. Cildi bu ve benzeri doğal yaşlanma belirtilerinden korumak için haftalık belli periyotlarda peeling işlemi yapılmalıdır.
 • Mikro tanecikli peelingler cilt görünümünü düzenlemeye ve görünen lekelere karşı bakım yapmak için de tercih edilebilir.
 • Sebum yağının gözenekleri tıkaması sonucunda oluşan siyah noktalara karşı savaşan peelingler, cilde bakım yaparak siyah nokta görünümünü azaltır.
 • Cilde doğal bir ışıltı kazandırır, canlı bir görünüm sağlar.

Evde Peeling Yapımı Nasıl Olur?

Evde cilde peeling uygulaması oldukça kolay ve pratik bir işlemdir. Bunun için öncelikle peeling maskesini cildinize sürmeden cildinizi temizleyici bir ürün ile temizlemeniz gerekir. Daha sonra cildinizi bol suyla yıkamalı ve orta yumuşaklıkta bir havlu ile kurulamalısınız. ardından göz çevreniz ve dudak kenarlarınız dışında tüm cildinize dairesel hareketlerle masaj yaparak maskeyi uygulayın. 20-30 dakika bekleyin ve cildinizdeki maskeyi soyun. Daha sonra ise yüzünüzü ılık su ile durulayın. En son olarak da cilt tipinize uygun bir krem ile cildinizi nemlendirin.

The post Evde Peeling Yapmanın İpuçları appeared first on divinia.

]]>
Bölgesel Kilolardan Kurtulmak Mümkün Mü? https://www.divinia.com.tr/bolgesel-kilolardan-kurtulmak-mumkun-mu/ Mon, 30 Mar 2020 03:26:47 +0000 https://www.divinia.com.tr/?p=1284 The post Bölgesel Kilolardan Kurtulmak Mümkün Mü? appeared first on divinia.

]]>

Bölgesel Kilolardan Kurtulmak Mümkün Mü?

Kimileri için kilo vermek kolay bir eylemken bazıları için zorlu bir mücadeleye dönüşebiliyor. Özellikle de inatçı bölgesel fazlalıklar çoğu zaman diyet ve spora rağmen gitmeyebiliyor. Bu noktada vücutta orantısız bir görünüme yol açan bölgesel fazlalıklar, kişide estetik kaygıları da beraberinde getiriyor. Her ne kadar çözümsüz gibi görünse de bölgesel fazlalıklardan kurtulmak yeni nesil zayıflama yöntemleri ile mümkün hale geliyor. Profesyonel kişilerce yapılan; ultrashape ve velashape ile inatçı fazlalıklar erirken, kişi belli bir seanstan sonra istediği vücut formuna kavuşabiliyor.

Ultrashape ile ameliyatsız zayıflama

Ameliyatsız zayıflama yöntemlerinden biri olan ultrashape, yağ hücrelerini parçalayarak bölgesel kilo problemlerinin önüne geçen oldukça etkili bir yöntemdir.İnatçı bölgesel yağları sıvı hale getiren bu yöntem, vücut tarafından kullanılacak forma ulaştırılır. Vücuda verilen ultrason dalgaları, bilinçli olarak hedeflenen yağ hücrelerine ulaşır. Odaklı ses dalgaları yağ hücrelerini kademeli şekilde kırar.

Bu noktada ses dalgaları sadece yağ hücre zarlarını tahrip eder; kan damarı, sinir, kas ve çevre dokulara zarar vermez. Yağ hücrelerinden elde edilen Trigliseritler, hücreler arası mesafe kat eder ve damarsal sistem ile karaciğere ulaşır. En önemli özelliği ise bu maddenin tıpkı yiyeceklerden alınan yağ gibi metabolize olmasıdır.

Ultrashape yaklaşık 45-60 dakika arasında değişen seanslar ile;

 • Karın,
 • Yan bel,
 • Dış bacak (basen),
 • İç bacak bölgelerine uygulanır.

Uygulama sonrası günlük hayatınıza rahatlıkla dönebilirsiniz. Ultrashape diğer yöntemlerden farklı olarak şekil bozukluğu riskini en aza indirmek için tasarlanmıştır. Uzun etkili ve sağlam sonuçlar veren ultrashape, yağ hücrelerini tekrar oluşmayacak şekilde pasifize eder.

Velashape ile zahmetsiz zayıflama

Ultrashape gibi valeshape işlemi de cerrahi olmayan zayıflama yöntemlerinin başında gelmektedir. Etkili bir sistem olan Velashape, vakum aracılığıyla enerji kaynağını hedef dokulara aktarır.Kızılötesi ışınlar uygulama yapılan bölgeyi ısıtarak hiçbir dokuya zarar vermeden hücrelerin harekete geçmesi sağlanır.

Bölgeye verilen bi-polar radyo frekans enerjisi ile güvenli bir şekilde hedeflenen alana eşit olarak ulaştırılır. Velashape uygulamasının temel prensibini oluşturan vakum teknolojisi, ciltteki kolajen ve elastin hücrelerini hızlı bir şekilde uyararak harekete geçirir. Bu durum cildin sıkılaşmasının önünü açarken kaybettiği elastikiyetini geri kazandırır ve selülitli görünümün azalmasını sağlar.Yağ dokularının görünümünü azaltmak amacıyla eloz ve vakum teknolojisini kullanan Velashape, bu iki yaklaşımı eş zamanlı olarak uygular. Entegre olması sayesinde vücut çok daha kolay ısınır ve verilen ısı çok daha derinlere nüfuz eder.

The post Bölgesel Kilolardan Kurtulmak Mümkün Mü? appeared first on divinia.

]]>