Evde Kal, Bakımsız Kalma

tarafından | Nis 28, 2020 | blog

Hassas ve zorlu bir dönem yaşıyor ve sosyal mesafeyi korumak adına zamanımızı evde geçiriyoruz. Her ne kadar böyle bir durumun yaşanmamasını temenni etsek de bu günlerde kendimize zaman ayırabiliriz. Çünkü evde vakit geçirdiğimiz şu günlerde kişisel bakımımıza özen göstermek için iyi bir fırsat. Bu noktada evde uygulayabileceğiniz pratik güzellik iksirleri ve bakım sırları ile güzelliğinize yatırım yapabilirsiniz.

Güzel görünmenin mutlulukla bir ilgisi olmalı

Aynaya baktığınızda gördüğünüz yansıma, yüzünüzde bir gülümseme yaratıyorsa mutlu olmak kaçınılmazdır. Bunun için temiz ve pırıl pırıl bir cilt, canlı ve hacimli saçlar ve ışıldayan bir ifade için evde birçok güzellik metoduna başvurabilirsiniz./p>

Güzel bir cilt için olmazsa olmaz derinlemesine temizliktir. Söz konusu cilt bakımı ise yüz temizliği kesinlikle atlanmamalıdır. Temiz ve ışıldayan bir cilt için uygun bir temizleyici ve su ile bol bol yıkanmalıdır. Yüz bölgesi için nemlendirici nitelikteki yüz temizleme jellerinden faydalanabilirsiniz. Cilt tipinize uygun olarak seçeceğiniz temizleme sütleri yıkama rutini için tercih edilebilir. Birçok kişi yüzde makyaj varsa bu temizleme ürünleri ile temizlemenin gerekli olduğunu düşünür ancak doğrusu makyaj yapılmasa dahi bu ürünlerle her gün yüzün temizlenmesidir.

Tonikleme işlemini atlamayın

Birçok kişi cilt bakım rutinine eklemese de temizlikten sonra cilt mutlaka toniklenmelidir. Bu işlemin hedefi, cildin gözeneklerini arındırmak, siyah nokta ve sivilce oluşumunu engellemektir. Yüzü temizledikten sonra tonikleme işlemi de gözeneklerin arındırılması, siyah nokta ve sivilce oluşumunu engellemek adına önemlidir. En etkili doğal tonik ise gerçek gül suyudur. Gül suyunu güvenle tercih edebilirsiniz. Gülün doğal içeriği tonikleme işleminin yanı sıra ciltte sivilce oluşumunu da engeller.

Temizlik kadar cildin beslenmesi de önemlidir

Cildi derinlemesine temizledikten sonra cilt tipinize en uygun nemlendirici krem ile beslemelisiniz. Çünkü cilt ihtiyaç duyduğu nemden mahrum kalırsa kurumaya, çatlamaya ve pul pul dökülmeye başlar. Aynı zamanda yaşlanma belirtileri de daha erken görünmeye başlar. Tüm bu sorunları nötralize etmek içinse cilt tipinizle uyumlu bir nemlendirici kullanabilirsiniz.

Arınmış bir cildin sırrı; Peeling

Sağlıklı bir cilt için tüm ölü derilerden arındırılması gerekir. Bu işlevi gören peeling, cildi derinlemesine temizleyerek ölü deri ve makyaj kalıntılarını ciltten uzaklaştırır. Bunun için yüzünüze uygun hassas bir peelingi dairesel hareketlerle uygulayın. Yağlı bölgelere daha fazla ağırlık verin. Ilık suya batırılmış bir havlu ile yüzünüzü kurulayın.