Evde Cilt Bakımı İpuçları 2

tarafından | May 31, 2020 | blog

Evde cilt bakımı yapmanın eğlenceli olduğunu tüm kadınlar bilir. Çünkü temizlenmiş bir cildin hissettirdikleri harikadır, kişinin hem bedenini hem de ruhunu tazeler. Dolayısıyla evden vakit geçirdiğimiz şu günlerde cildimize iyi bakmak ve cilt bakım rutinimizi aksatmak çok önemli. Bu noktada uygulayacağınız birkaç adımla hem ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsiniz hem de kendinizi mutlu hissedebilirsiniz.

Buhar uygulamasını denediniz mi?

Eğer akneye meyilli ve siyah noktaların olduğu bir cilde sahipseniz mutlaka uygulamanız gereken bir yöntem olan buhar işlemi, cildiniz derinlemesine temizleyecektir. Bu noktada gözeneklere yerleşen siyah noktaları evde kendiniz temizlemek istiyorsanız önce gözeneklerin açılması için buhar yöntemini kullanmalısınız. Bunun için bir tencereye 3-4 parmak boyu su koyup kaynatın ve ocaktan alın. Sonra yüzünüzü 10 dakika kadar, belirli bir mesafeden buhara tutun. Cildiniz yumuşayıp gözenekler açıldıktan sonra siyah noktaları cildinizi tahriş edecek kadar sıkmadan temizleyebilirsiniz.

Tonik işlemini atlamayın

Evde cilt bakımının olmazsa olmaz adımı tonik işlemidir. Yüz temizleme işlemi ardından mutlaka uygulanması gereken bu işlemin amacı, gözenekleri derinlemesine arındırmak, siyah nokta ve sivilcelerin oluşmasını engellemektir. Bu noktada cilt tipinize uygun bir tonik edinerek makyaj temizleme işleminden sonra tonikle yüzünüzü iyice arındırabilirsiniz. Eğer kimyasal içerikli ürünleri tercih etmiyorsanız doğal gül suyu ile de tonikleme işlemi yapabilirsiniz.

Güzellik uykusunu önemseyin

Daha önce hiç güzellik uykusuna yattınız mı? Eğer yatmadıysanız mutlaka denemelisiniz çünkü iyi ve kaliteli bir uykunun güzellikle mutlaka bir ilgisi var. Neden mi? apılan araştırmalara göre iyi bir uyku düzeni olan kadınlarda kırışıklık, renk düzensizliği ve esneklikte azalma gibi belirtilere daha az rastlandığı ortaya çıktı. Kaliteli bir uykuya sahip olan kadınların cildinin zararlı güneş ışınlarına maruz kaldıktan sonra bile daha çabuk toparlandığı görüldü.