Bölgesel Kilolardan Kurtulmak Mümkün Mü?

tarafından | Mar 30, 2020 | blog

Kimileri için kilo vermek kolay bir eylemken bazıları için zorlu bir mücadeleye dönüşebiliyor. Özellikle de inatçı bölgesel fazlalıklar çoğu zaman diyet ve spora rağmen gitmeyebiliyor. Bu noktada vücutta orantısız bir görünüme yol açan bölgesel fazlalıklar, kişide estetik kaygıları da beraberinde getiriyor. Her ne kadar çözümsüz gibi görünse de bölgesel fazlalıklardan kurtulmak yeni nesil zayıflama yöntemleri ile mümkün hale geliyor. Profesyonel kişilerce yapılan; ultrashape ve velashape ile inatçı fazlalıklar erirken, kişi belli bir seanstan sonra istediği vücut formuna kavuşabiliyor.

Ultrashape ile ameliyatsız zayıflama

Ameliyatsız zayıflama yöntemlerinden biri olan ultrashape, yağ hücrelerini parçalayarak bölgesel kilo problemlerinin önüne geçen oldukça etkili bir yöntemdir.İnatçı bölgesel yağları sıvı hale getiren bu yöntem, vücut tarafından kullanılacak forma ulaştırılır. Vücuda verilen ultrason dalgaları, bilinçli olarak hedeflenen yağ hücrelerine ulaşır. Odaklı ses dalgaları yağ hücrelerini kademeli şekilde kırar.

Bu noktada ses dalgaları sadece yağ hücre zarlarını tahrip eder; kan damarı, sinir, kas ve çevre dokulara zarar vermez. Yağ hücrelerinden elde edilen Trigliseritler, hücreler arası mesafe kat eder ve damarsal sistem ile karaciğere ulaşır. En önemli özelliği ise bu maddenin tıpkı yiyeceklerden alınan yağ gibi metabolize olmasıdır.

Ultrashape yaklaşık 45-60 dakika arasında değişen seanslar ile;

  • Karın,
  • Yan bel,
  • Dış bacak (basen),
  • İç bacak bölgelerine uygulanır.

Uygulama sonrası günlük hayatınıza rahatlıkla dönebilirsiniz. Ultrashape diğer yöntemlerden farklı olarak şekil bozukluğu riskini en aza indirmek için tasarlanmıştır. Uzun etkili ve sağlam sonuçlar veren ultrashape, yağ hücrelerini tekrar oluşmayacak şekilde pasifize eder.

Velashape ile zahmetsiz zayıflama

Ultrashape gibi valeshape işlemi de cerrahi olmayan zayıflama yöntemlerinin başında gelmektedir. Etkili bir sistem olan Velashape, vakum aracılığıyla enerji kaynağını hedef dokulara aktarır.Kızılötesi ışınlar uygulama yapılan bölgeyi ısıtarak hiçbir dokuya zarar vermeden hücrelerin harekete geçmesi sağlanır.

Bölgeye verilen bi-polar radyo frekans enerjisi ile güvenli bir şekilde hedeflenen alana eşit olarak ulaştırılır. Velashape uygulamasının temel prensibini oluşturan vakum teknolojisi, ciltteki kolajen ve elastin hücrelerini hızlı bir şekilde uyararak harekete geçirir. Bu durum cildin sıkılaşmasının önünü açarken kaybettiği elastikiyetini geri kazandırır ve selülitli görünümün azalmasını sağlar.Yağ dokularının görünümünü azaltmak amacıyla eloz ve vakum teknolojisini kullanan Velashape, bu iki yaklaşımı eş zamanlı olarak uygular. Entegre olması sayesinde vücut çok daha kolay ısınır ve verilen ısı çok daha derinlere nüfuz eder.