Ultrashape

UltraShape V3

İnvaziv Olmayan Güvenli ve Etkin Vücut Şekillendirme

“UltraShape cihazı cerrahi operasyonlardan uzak durmayı tercih eden hasta popülasyonunun önemli bir kesimini kliniğime çekmeyi başarıyor ve yüksek hasta memnuniyeti ile birlikte tutarlı olarak iyi sonuçlar almamızı sağlıyor. Cihaz 6 ay içinde tam olarak kendini amorti etti ve kliniğimdeki en popüler ve invaziv olmayan başarılı prosedürlerden birisi olmaya devam ediyor. “

Dr. Arie Benchetrit

Plastik Cerrah, Montreal, Kanada

Yeni Bir Vücut ve Yaşam Şekli

Ultrashape, ameliyatsız vücut şekillendirici olup yağ hücrelerini etkili ve güvenilir şekilde azaltan bir tedavi şeklidir. Ultrashape, odaklı ses dalgasını derialtı yağ dokusuna uygulayarak, yağ hücrelerini kademeli şekilde kırar. Bu süreç, sadece yağ hücre zarlarını tahrip eder, kan damarı, sinir ve kas dokusuna zarar vermez. Yağ hücrelerinden çıkan moleküller, hücrelerarası dokudan emilerek karaciğere gider. Yiyeceklerden alınan yağ gibi metabolize olur. Yapılan klinik çalışmalarda, karaciğer testlerinde bir bozulma ve karaciğerde yağlanma gözlenmemiştir. İşlemin yapılabilmesi için ortalama 1.5 cm. yağ kalınlığı gerekmektedir. Ultrashape seansları sırasında kişinin yürüyüş, yüzme gibi sporları yapması ve beslenmesine dikkat etmesi başarıyı artıracaktır.


Ultrashape ile istediğiniz vücut sizin!

İdeal vücut şekillendirmesi için yağ dokusunun eşit oranda atılması önemlidir. Ultrashape, yağ dokusunu eşit oranda azaltır.Kişide incelme ilk 10 gün içerisinde görülmeye başlar. Bazı kişilerde daha erken düzelmeyle birlikte sonuçlar kişinin metabolizma hızı ile çok ilişkilidir. Diyabet ve tiroid rahatsızlığı olan kişilerde daha yavaş ancak kesin sonuç alınmaktadır.

Ultrashape; karın, yan bel, dış bacak(basen) ve iç bacak bölgelerinde istenmeyen yağlardan kurtulmayı sağlar. Gözle görülebilen ve ölçülebilen inceltici etkiye sahiptir. 3 seanslık ultrashape tedavi sonrasında bel ve basen bölgesinde 4-10 cm’lik incelme görülmüştür.

Ultrashape etki mekanizması

Sistem tedavi görecek alanı üç boyutlu görüntüler ve altta yağ katmanına ulaşan ultrasound enerjisini verir. Bu işlem ürettiği ultrasound enerjisini her bölgeye eşit dağıtarak, şekil bozukluğunu ortadan kaldırır. UltraShape sadece istenilen derinlikteki subkutan yağı hedefleyerek, sınırlanmış fokal hacme dönüşen ultrason enerjisinin akustik dalgalarını yayarak çalışır. Geleneksel ultrason teknolojisinden farklı olarak, UltraShape'in enerjisi atımlı ultrason dalgaları gönderir, böylece sıcaklık artışları üzerinde kontrolü sağlarken (0.5 C'den daha az bir artış), yağ yıkımını anında, seçici ve mekanik olarak, termal etki olmadan gerçekleştirir.

Ultrashape teknolojisi ile ameliyatsız ve acısız zayıflamak mümkün

Ultrashape yağ hücrelerini kıran ve ölçülebilen sonuçlar veren bir yöntemdir. Ultrashape enerjisi deri altına ulaşmasına rağmen etraftaki dokulara zarar vermez. Çünkü oluşan etki termal değildir. Kan damarları, sinirler ve bağlayıcı dokular v.b. dokular zarar görmeden kalır.


Üç seansta yeni bir vücut ve yaşam şekli

Ultrashape her biri 45-60 dakika arasında değişen seanslarda karın, yan bel, dış bacak (basen), iç bacak bölgelerine uygulanır. Uygulama sonrası günlük hayatınıza rahatlıkla dönebilirsiniz. Ultrashape diğer yöntemlerden farklı olarak şekil bozukluğu riskini en aza indirmek için tasarlanmıştır.

Uzun etkili ve sağlam sonuçlar veren ultrashape yağ hücrelerini tekrar oluşmayacak şekilde yok eder. Size kalan tek şey ise sağlıklı yaşam modelini uygulamak.

Ultrashape’ in Güvenilirliği

Çok-merkezli kontrollü bir klinik çalışmada ve uluslararası hakem-denetimli bilimsel dergilerde yayınlanmış bağımsız klinik çalışmalarda Ultrashape'in karın, uyluk ve gövdenin yanları gibi problemli bölgelerde güvenli ve etkin tedaviler sunduğu kanıtlanmıştır.

Kişilerin çoğu tedavi süresince veya tedavi sonrasında hiç ağrı veya rahatsızlık bildirmemiştir.

Normal kan profilleri güvenli yağ atılımını doğrulamıştır.250.000'den fazla hasta tedavisinde tedavi ile ilgili hiç ciddi yan etki rapor edilmemiştir. Diyet veya egzersiz ile giderilemeyen bölgesel

yağlanma alanları için UltraShape'in klinik etkinliği ve güvenlik profili uluslararası dergilerde yayınlanmış, kontrollü klinik çalışmalar ve çok sayıda hastada yapılmış bağımsız klinik çalışmalarla desteklenmiştir.

 • Ultrashape, tedavi edilecek bölgede homojen yağ hücrelerini kırar.
 • Ultrasound teknolojisi sayesinde yağ hücresi dışındaki dokularda (kan damarları, bağ dokusu vb ) zarar vermez.
 • Ultrashape ilk uygulamadan sonra 10. Günden itibaren hissedilir ve gözle görülür incelme sağlar.
 • 250.000 den fazla kişide uygulanan Ultrashape’ in hiçbir yan etkisi görülmemiştir.
 • Ultrashape uygulaması ısı veren bir uygulama değildir.

 

Ultrashape Hakkında Merak Edilenler:

Ultrashape Kimlere Uygulanır?

Ultrashape BMI (Vücut kitle indeksi) %30’un altında olan ve bölgesel yağ birikimi olan kişilere uygulanır.

BMI (Vücut Kitle İndeksi) Nasıl Hesaplanır?

BMI/ Vücut Kitle İndeksi: ağırlık (kg) / boy2 (m)2

Ultrashape, bölgesel yağlanması olan kadın ve erkeklere yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bölgesel yağlarından ameliyatsız kurtulmak isteyen kişilere incelme olanağı sağlar.

Ultrashape Nasıl Çalışır?

Ultrashape, cerrahi müdahale olmayan yağ kırma işlemidir. Ultrasound enerjisi, istenilen vücut bölgesinde seçici olarak yağ hücrelerini hedefler ve kırar. Trigliserid olarak bilinen bu depolanmış yağ hücresi içeriği parçalanır ve dolaşıma katılır. Normal metabolizma yolu ile atılır. Bu serbest hale geçen yağ hücrelerinin atılımını yürüyüş ve yüzme gibi sporlarla kolaylaştırmak işlemin başarısını artırır.

Ultrashape’de Memnuniyet?

Ultrashape uygulanan kişilerde %86 ile %94 arasında memnuniyet görülmüştür.

Ultrashape’in etkisi Kalıcı mıdır ?

Ultrashape yağ hücreleri kalıcı olarak parçalandığından etkisi de kalıcıdır. Ancak hastalar uygulama esnasındaki kilolarını korumalıdırlar.

Ultrashape uygulaması sırasında sıkı bir diyet uygulamak zorunlu mudur?

Kişilere sıkı bir diyet programı önerilmez ancak yakılan yağ hücrelerinin atılımını kolaylaştırmak ve kişinin var olan kilosunu korumak amacıyla karbonhidrattan ve yağdan fakir proteinden zengin bir ölçülü beslenme ile bol miktarda su içilmesi önerilir. Yağ metabolizmasını kolaylaştıracak bazı vitaminler verilebilir

Ultrashape uygulaması sonrasında ne zaman sosyal hayata dönülebilir?

Uygulama biter bitmez normal hayatınıza dönebilirsiniz. Örneğin; bir öğle tatilinde 45-60 dakikalık bir zaman diliminde uygulama sonrasında işinize rahatlıkla dönebilirsiniz.

Ultrashape başka yöntemlerle birlikte kullanılabilir mi?

Ultrashape Velashape ile rahatlıkla kombine edilebilir. Bu sayede dolaşım hızlandırılarak yağların kırılması için uygun ortam sağlanır.

Ultrashape kimlere uygulanmaz?

Hamilelere, süt veren annelere, ileri düzeyde hormon bozukluğu, karaciğer ve böbrek yetmezliği, olan kişilere uygulanmaz.

Ultrashape tedavisi sonrası yağ hücrelerine ne olur?

Ultrashape tedavisi esnasında yağ hücreleri parçalanır ve normal vücut metabolizmasıyla enerjiye dönüşmeden vücuttan atılır.

Sonuçları ne kadar sürede görülür?

Ultrashape tedavisi sonrası parçalanan yağ hücreleri normal vücut metabolizması ile 2-4 hafta içerisinde vücuttan atılır. En iyi sonuç, tedavi sonrası 14-28 gün içerisinde elde edilir.

Tedavi esnasında neden özel bir diyet planı uygulanır?

Tedavi sırasında protein ağırlıklı beslenmek, yağdan ve şekerden uzak kalmak tedavi başarısını arttıracaktır.

 

Sizlere önerilerimiz:

LÜTFEN TÜKETMEYİNİZ...

 • Her tür tatlı hamur işleri
 • Şarküteri ürünleri
 • Kızartmalar
 • Gofret, çikolata, bisküvi gibi şekerli tüm ürünler
 • Tuz içeriği yüksek tüm ürünler (konserve, turşu vb)
 • Hazır meyve suları ve şeker içeriği yüksek olan gazlı içecekler
 • Alkol
 • Fast- food

HER ZAMAN YAŞAM MODELİNİZ OLSUN...

 • Az ve sık beslenme (ara öğünlerinizi unutmayınız)
 • Bol miktarda su ve bitki çayı tüketme
 • Haftada en az 3 gün egzersiz
 • Sebze ve meyve tüketme
 • Tahıllı ürünler (bulgur, kepek ekmek vb) tüketme
 • Kuru baklagiller (kuru fasulye, nohut, mercimek vb)
 • Az yağlı süt ve süt ürünleri tüketme
 • Yağsız kırmızı etve tavuk eti (derisi hariç) tüketme
 • Bol miktarda balık tüketme
 • Bol miktarda salata tüketme