Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj veya daha doğru ismiyle “mikro-pigment uygulaması” mikro, steril ve tek kullanımlık bir iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına aşılanması işlemidir. Bu alerjik olmayan renkler özellikle yüz ve vücut kullanımı için tasarlanmış olup, katkı ve koku maddesi içermez. Mecidiyeköy Divinia Güzellik Merkezi kalıcı makyaj hizmetini profesyonel ekibiyle müşterilerine sunmaktadır.

Porselen (Gizli Makyaj)

Porselen makyajda cilt düz bir satıh olarak gözükür. Çok belli belirsiz gölgelendirmelerle, yüz kemikleri ortaya çıkartılır ve renkler hiçbir zaman çok belirgin değildir. Porselen makyajda pembe yanaklar yoktur. Porselen makyajda bronz pudralar yoktur. Porselen makyajda sadece yüzdeki çizgiler ortaya çıkartılır ve özellikle yüzde kusurlu görülen bir kısım varsa neredeyse yeniden çizilir.

Primer (Baz) Nedir?

Makyajda primer, cildinizin rengini düzene sokar ve daha pürüzsüz bir makyaj yapmanızı sağlar. Fondöten sürmeden önce baz kullanmazsanız, yüzünüzde topaklanmalar oluşabilir, ya da renk katmanları oluşabilir. Primer kullanılmadığı zaman fondöten ve diğer makyaj malzemelerinin topak topak olması ve kötü bir görüntü oluşturması içten bile değildir. Yani kısacası primer, bizlerin makyaj yapmış gibi değil sanki yapılan makyajın yüzümüzün normal haliymiş gibi görünmesini sağlar, izleri ve renk eşitsizliklerini yok eder.

Primer Nasıl Kullanılır?

Primer kullanımı oldukça basittir. Yüzünüzü makyaj öncesi yıkayıp, nemlendiricinizi sürdükten sonra, makyajınıza başlamadan önce yüzünüzün her yerine ya da isteğe bağlı olarak yalnızca makyaj uyguladığınızda sorun çıkaran bölgelere sürebilirsiniz. Serçe parmağınızla çok az bir miktarda sürmeniz yeterlidir. Primer kreminizi sürdükten sonra makyajınıza başlamadan 4-5 dakika beklemelisiniz. Primerleri her kozmetik dükkanında kolaylıkla bulabilirsiniz. Fiyatları da oldukça makuldür