Gençliğinizi Korumak İmkansız Değil -

Yaşlanmak her insanın yaşayacağı doğal bir süreç olarak görülür. İnsan fizyolojisi gereği istese de istemese de yaşlanır. Hep denir ki doğrudur, önemli olan ruhunuzun kaç yaşında olduğudur. Ama işte bir de önlenemez olanlar var. Cildimizde görünür hale gelen yaşlanmayı engelleyemeyiz elbet, ama geciktiremez miyiz?

Yanıtımız, “Evet.” Birkaç küçük noktaya dikkat ederek geciktirebiliriz.

 

Güneş çok çekici olsa da siz GÖLGEDE KALIN

 

Cilde hem dost hem de düşman güneş. Kışın bile bulutların arasında kalsa da cildinizin uzun süre güneş ışınlarına maruz kalması yaşlanmaya davetiye çıkarıyor. Hatta bazı dermatologlara göre yaşlanmanın temel nedeni güneş ışınları. Güneşten aldığımız D vitamininden taviz vermeye kadar götürmeseniz de işi, siz siz olun doğrudan güneşten kaçının.

 

Güneşten vazgeçemem mi dediniz. O zaman GÜNEŞ KREMİNİ DOST EDİNİN

 

Güneşle dost olmanın tek bir yolu var, güneş kremi kullanmayı alışkanlık haline getirmek. Mevsimine ve yaşadığınız yere uygun koruma faktörlü kremleri kullanarak güneşte kalma sürenizi uzatabilirsiniz. Kozmetik ürünlerinizi seçerken bile koruma etkenli olanlardan seçmek de çok önemli.

 

Cildinize bir iyilik yapın, bol bol TAZE SEBZE VE MEYVE TÜKETİN

 

Beslenme alışkanlıklarımız cildimizi doğrudan etkilen sebeplerin başında gelmektedir. Fast food besinler, işlenmiş ürünler, yağlı et yemekleri… Cildimizi olduğu kadar tüm vücudumuzu da yaşlandıran beslenme stilleri olarak bilinir. Beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmeye taze meyve ve sebzeden zengin bir beslenme takvimi hazırlayarak başlayabilirsiniz.

 

Arada cildinizi şımartın: CİLT BAKIMI YAPIN YA DA YAPTIRIN

 

Donuk ve kuru bir cilt, sizi olduğunuzdan yaşlı gösterecektir. Cildinizin sağlıklı bir parlaklığa sahip olması için öncelikle gündelik temizleme nemlendirme işlemini aksatmayın. Arada sırada da cildinize uygun bir maske kullanın. Gözeneklerinizi derinlemesine temizleme konusunda size yardımcı olacaktır. Ve yapabiliyorsanız, malum bütçe ayırma meselesi, profesyonel cilt bakımı yaptırın.  Küçük bir tavsiye; indirim sitelerini takip edin deriz.